Życzenia dla Matki

Matko Żywicielko, piszę do Ciebie osobisty, szczery i pełen milosci list.
Matko, masz dzis urodziny, nie 30, jak przez pol roku sadzilas, ale zaledwie 29, wiec juz masz prezent - rok mniej. Nie dalo Ci do myslenia to, ze jest rok parzysty. Chwile myslalas, czemu dodalas sobie lat, ale juz nie zastanawiasz sie nad tym.
Matko, staniesz przed lustrem i kogo zobaczysz? Szczesliwa, spelniona istote, ktora chetnie sie do siebie usmiecha, ktora dojrzala do zaakceptowania siebie. Lubisz siebie. Lubisz swoje zycie. Kochasz dzieci i meza. Wiesz, ze wokol Ciebie sa ludzie, na ktorych zawsze mozesz liczyc. Jest dobrze. Czasem martwisz sie o jutro. Ale wiesz, ze to normalne, wiesz, ze jutro tez dasz rade. Czasem zobaczysz w tym lustrze nowa zmarszczke, zmeczenie, zdenerwowanie, ale do nich tez nauczylas sie uśmiechać.
Najlepszy prezent juz dostalas. Uścisnął Cię, powiedzial, ze Cie kocha i tak dlugo trzymał Cie za szyję, ze wiesz, ze to prawda. Drugi śmiał sie tak głośno i szczerze, ze uwierzyłas, ze jest z Toba szczęśliwy. Najstarszy zawsze służy ramieniem do plakania, podpierania i klepania, wierzy w Ciebie bardziej niz Ty sama.
Czego wiec Ci życzyć?
Zebys nie szukała sobie zmartwień, umiała sie cieszyć z malym i dużych rzeczy. Zebys nie wiecej usmiechala, mniej martwiła o katary, a czesciej kladla na trawie i rozmawiala o chmurach. Zebys mniej czekala na "lepsze/latwiejsze czasy" a wiecej czerpala radosci z tu i teraz. Zyj, Matko, pelnia zycia i badz nadal szczesliwa, kazdego dnia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Matka Żywicielka , Blogger