#Czytamdzieciom Książka dla dzieci "Moja Polska" Katarzyna Sołtysik

Niedługo zaczną się poszukiwania prezentów na dzień dziecka, może też rozglądacie się za drobnym podarkiem na komunię, w każdym razie mamy dla Was fajną książkę, która z pewnością spodoba się młodym odkrywcom."Moja Polska" to pozycja w sam raz dla dziecka w wieku szkolnym. Opowieści tematyczne przybliżą nie tylko kulturę i historię naszego kraju, ale też pomogą się zaprzyjaźnić z wielkimi polskimi nazwiskami. Mały czytelnik dowie się kim był Józef Piłsudski, Jan Paweł II czy Jerzy Kukuczko. Czytelnik pozna noblistów z kraju nad Wisłą, wieszczy narodowych czy wielkich sportowców.


Autorka w niezbyt długich opowieściach, tak w sam raz, żeby zdradzić ciekawostki, ale nie zanudzić odbiorcy opowiada historię powstania Państwa Polskiego, Solidarności, największych odkryć techniki z polskim rodowodem, zabiera nas też w podróż w Tatry i na Koronę Ziemi.

Dowiemy się także, który amerykański polityk fotografował się z polską szynką i jaki batonik made in Poland zdobył serca Islandczyków. Katarzyna Sołtysik pisze również o polskich rekordach i Arabach z Janowa Podlaskiego. Słowem - dla każdego coś... ciekawego :)

Książka napisana jest przystępnym językiem i mimo ogromu ciekawostek nie przytłacza, muszę przyznać, że czytając ją z chłopakami sama nieraz przecierałam oczy ze zdumienia. Najfajniejsza w niej jest chyba różnorodność, bo jest i WOŚP i Irena Sendlerowa, i Kopalnie Soli, a także wiele innych.Przekaz książki jest bardzo pozytywny, ale nie przerysowany. Czytając ją można się poczuć dumnym Polakiem w jak najlepszym znaczeniu tych słów. Autorką pięknych ilustracji w książce jest Elżbieta Moyski. Opowieści przepleciono inspirującymi cytatami.

Tytuł: Moja Polska
Autor: Katarzyna Sołtyk
Wydawnictwo: Wilga
Cena: ok. 23 zł2 komentarze:

Copyright © 2014 Matka Żywicielka , Blogger