Fizyka kwantowa, Roblox i inni przyjaciele moich dzieci

Poniedziałek był dla mnie wyjątkowo podły. Raz, że wstałam w kiepskim nastroju, dwa, że dzieci od rana szalały, a trzy, że nic mi nie szło. Miałam bardzo ambitne plany, ale jak to się ładnie mówi "nie wpykło". Trochę zaczyna mnie gonić desperacja, bo przecież za moment wyjeżdżamy, a ja jestem w lesie z przygotowaniami. Ogarnęłam sobie tylko jedną rzecz. Zamówiłam furę książek dla dzieci, żeby w razie niepogody nie padły mi z nudów nad tym morzem.
Pokaże Wam nasze nowe czytadełka w kilku rzutach, bo w jednym się nie zmieszczą to raz, a dwa, książę Kazimierz nie miał nastroju pozwalającego matce zrobić zdjęcia jak trzeba. Krótko mówiąc odmówił spania, w związku z czym był w wyśmienitym nastroju...

Fizyka kwantowa i inne z serii Bobas odkrywa naukę


To jest sztos! Powiem Wam, że jak wyjęłam te książki z pudełka to wiedziałam, że wszyscy je pokochają. Po pierwsze na obrazkach jest dużo kotów (Ted), pieski, auta i spadanie (Kazik) i są o nauce (Zet). W tych książeczkach na podstawie tego co widzi i co robi Bobas dziecipoznają podstawy poważnych zagadnień naukowych. Mali naukowcy dowiedzą się czym jest grawitacja i dlaczego upuszczona kluska spada na podłogę, zamiast przyczepić się do człowieka, który przecież też ma swoje przyciąganie. Dzięki fizyce kwantowej odkryją, że kot może spać i nie spać jednocześnie. Energia odnawialna pokaże, że nawet bardzo mali mieszkańcy Ziemi mogą o nią zadbać. Termo-dynamika wyjaśni maluchom drogę, jaką musi pokonać energia ze słońca, żeby dotrzeć do Dzidziusia. Myślicie, że Wasz dzieci są za małe na taką naukę? Przecież fizyka otacza nas ze wszystkich stron, to pierwsza nauka z jaką mamy do czynienia. Warto więc tłumaczyć dzieciom najprościej jak się da od samego początku, jakie prawa rządzą światem. Ta seria wpisuje się w trend STEM, który ma rozwijać już w najmłodszych dzieciach zainteresowanie naukami ścisłymi. Nam się podoba!
Literkowe przedszkole jak zawsze niezawodne!


To nie jest nowa seria, mamy już kilka takich książeczek, ale bez wahania zamówiłam kolejne. Zdecydowanie z myślą o Teodorze, który we wrześniu zaczyna zerówkę i będzie wdrażał się w świat literek. Książeczki są cienkie i lekkie, dzięki czemu z łatwością można je nosić zawsze przy sobie i wyjąć z torby np. w poczekalni u lekarza. Seria ma za zadanie zaprosić przedszkolaka do świata liter, dzięki zabawnym historyjkom dzieci poznają nowe słowa, w każdej książeczce znajdziecie też kilka zadań z labiryntami, kolorowaniem i rysowaniem. W sam raz dla małych odkrywców. Dla nas te książeczki mają jeszcze jeden walor. Teodor nadal ma problem z wymawianiem niektórych głosek, np. G, dzięki powtarzaniu nowych słów mimo wakacji utrwala to, czego uczył się na zajęciach u logopedy. Teraz te książeczki kosztują po 2,50 za sztukę, warto więc zainwestować w całą serię.Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych


Bardzo lubię tą formę i tak się składa, że nasze dzieci też. Często rozmawiamy na spacerach o ptakach i roślinach, które żyją wokół nas. Mamy to szczęście, że mieszkamy w pięknej okolicy i dzieci już nie dziwi widok sarny, jelenia czy łosia. Wiedzą, że obok nas w lesie dzieją się co dzień rzeczy magiczne, bo przyroda jest magiczna. Czasem Zet mówi: Mamo, chciałbym to wszystko zapamiętać. I te zeszyty mu w tym pomogą. Będziemy obserwować przyrodę w lesie, w mieście, przyjrzymy się owadom wokół nas i zerkniemy nieco innym okiem na pożywienie. Zeszyty są pełnie nie tylko zadań typu pokoloruj, narysuj, itd, ale też fajnych pomysłów na zabawy, zachęcają do hodowania własnych kiełków z ziaren znalezionych w domowej spiżarni, przerabiania butelek po wodzie na doniczki, itd. A przy tym niosą ze sobą mnóstwo wiedzy, która nie tylko pozwoli błysnąć na lekcjach, ale przede wszystkim przyda się w życiu, jak choćby to, jakich E... w pożywieniu należy unikać.

Nie samą nauką żyje człowiek, coś dla fanów Roblox


Na te książki, nie ma co kryć najbardziej czekali chłopcy. Do poczytania w czasie drogi będzie akurat. Roblox najlepsze gry Role-Play to bardzo zachęcający przewodnik po ponad 40 grach. Bardzo dokładne opisy, o co chodzi w poszczególnych grach, jak osiągnąć w nich sukces, jakie triki stosować. Młodsi fani Robloxa z pewnością docenią też zeszyt z naklejkami, gdzie z łatwością stworzą swoje niepowtarzalne awatary. 250 naklejek spokojnie zajmie małego gracza na kilka godzin i da mu dużo przyjemności.
8 komentarzy:

 1. Mamy z Akademi Mądrego dziecka zeszysty do obserwacji są cudowne :) Pokazałaś naprawdę świetne propozycje dla dzieci:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Warto zacząć zainteresowanie fizyką kwantową już od najmłodszych lat.patrycja

  OdpowiedzUsuń
 3. ale świetne serie! zwłaszcza Bobas. Nie słyszałam o niej, ale...MUST HAVE!

  OdpowiedzUsuń
 4. Z tego co pokazałaś nie mamy tylko literkowego przedszkola, reszta bardzo nam się podoba

  OdpowiedzUsuń
 5. Te mini książeczki z literkami od Egmont są po prostu super :) Zarówno do nauki czytania, jak i do wieczornego czytania przez rodzica :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mamy książki z Akademii Mądrego Dziecka. Są doskonałe. I dla mojego malucha i dla przedszkolaka.🙂

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj u nas też Roblox wciąż na tapecie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Odkrywamy przyrodę każdego dnia, takie książeczko - zeszyty są pomocne :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Matka Żywicielka , Blogger