Baby nie muszą być zawistne!

Tyle się słyszy o kobiecej zawiści, o tym, że to my same najchętniej podcinamy swoim "siostrom" skrzydła. A ja Wam powiem, że wcale nie musi tak być. Można spędzić fajny dzień z samymi babami i to w większości obcymi i dobrze się bawić. Ba, obalę tym tekstem jeszcze jeden mit. O zawiści wśród Influencerek. Nie będziemy tu dyskutować o patologicznych zachowaniach. Pogadamy o fajnych dziewczynach. 


Jarosław Antonik


Jakiś czas temu na stronie All About Life trafiłam na artykuł zachęcający do wzięcia udziału w konkursie. Trzeba było pokazać i napisać, czym jest dla Ciebie pewność siebie. Nagroda była fajna, bo udział w warsztatach dla influencerów w Akademii Always. Pomyślałam, że spróbuję. Udało się,znalazłam się w finałowej trzydziestce i dostałam zaproszenie na warsztaty.
Wyświetl ten post na Instagramie.

Czym jest dla Ciebie pewność siebie? Dla mnie pewność siebie to pokazywanie siebie. Bez makijażu, czasem bez uśmiechu, pokazywanie prawdziwego swiata. Czasem ta prawda to ja z czerwoną szminka, w kapeluszu, sukience, a czasem ta prawda to bałagan i pryszcze. Żadna z tych wizji mnie nie definiuje, żadna nie jest falszywa. Prawda, pewność siebie, to świadomość swojej wartości niezależnie od okolicznosci. Każdy TO ma. Tylko trzeba zajrzeć do srodka. Dać sobie prawo do przezywania porażek i swietowania sukcesow. Do bycia czlowiekiem. I ociekania zajebistoscią też 😂 i nie wstydź się mówić o tym głośno. Masz prawo być z siebie dumna i masz prawo o tym mówić. Bądź pewna własnej wartości, zawsze. Kiedy zobaczyłam post na @allaboutlife.pl że jest akcja do zrobienia i jeszcze można wygrać udział w super warsztatach (sprawdźcie u dziewczyn, szczegóły pod repostowanymm od @jestrudo zdjęciem), wiedziałam, że w to wejdę. Zrobię więcej. Zaprosze do zabawy, chociaż nie trzeba, fajne dziewczyny. Kilka, bo nie dam rady wszystkich. Jeśli chcesz, też dołącz. Masz te moc! Zapraszam @lili_arisza @monia_mamita i @polska_blondynka 💜💜💜 Pamiętajcie o hashtagach #alwayssensitive #akademiaalways _____ #womanstyles #modnapolka #modnakobieta #stylovepolki #instakobieta #dziendobry #instamama #instamatki #nomakeup #bezmakijazu #bezmakijazujestempiekna #bezmamkeupu #nomakeup #nomakeupDay #nomakeupselfie #nomakeuptoday #naturalme #itsjustme #justme #ohhey #nomakeupchallange #withoutmakeup #nakedface #naturalface
Post udostępniony przez Marta Lewandowska (@matka_zywicielka)

Powitanie


Warsztaty odbyły się w Hotelu Radisson Collection w Warszawie. W tych pięknych wnętrzach czekała na mnie pyszna kawa i całe mnóstwo pięknych uśmiechniętych kobiet. Jak się okazało, miałam już nawet zajęte miejsce, postarała się o to, poznana przez Instagram Gosia z Lili_Arisza. Wiedziałam już, że na pewno nie będę się nudzić. Obok niej siedziała kolejna uśmiechnięta istota Klaudia z Portalu Gwiazd. Zaczęło się dobrze.

Matka Zywicielka

Jarosław Antonik

Jaroslaw Antonik

Jarosław Antonik

Wykłady? Nie! Pogaduchy!


Zamiast nudnego gadania, które często zdarza się na różnego rodzaju konferencjach prasowych, odbyły się bardzo sympatyczne rozmowy. Beata Chmielowska-Olech poprowadziła tę, w czasie której wspólnie zastanawiałyśmy się jak zachować autentyczność w sieci, gdzie postawić granicę prywatności i jak zaciekawić odbiorców, żeby nie być kolejnym płaskim obrazkiem, a żywym człowiekiem, z którym chce się rozmawiać i przebywać. W tej części miałyśmy również przyjemność posłuchać opinii Karoliny Szostak, która prowadziła całe spotkanie, ale też nie oszukujmy się, Karolina ma bardzo duże konto na Instagramie i doskonale zna blaski i cienie tej części życia.


Jaroslaw Antonik

Jarosław Antonik

Jarosław Antonik


Z przyjemnością wysłuchałam też tego, co miała do powiedzenia na temat misji swojej firmy pani Basia z Always, ale tu Wam nic nie zdradzę, bo to co usłyszałyśmy to zdecydowanie materiał na oddzielny tekst. A powiem Wam, że szeroko otwierałyśmy usta ze zdziwienia, kiedy słyszałyśmy pewne dane.

Jarosław Antonik


Kolejna stanęła przed nami Agnieszka Kaczorowska-Pela, miała mówić o tym,jak nauczyć się pewności siebie. Przyznam się szczerze, że miałam mieszane uczucia. Agnieszkę kojarzę jeszcze z czasów, kiedy jako mała dziewczynka pojawiła się w "Klanie". Jakoś nigdy nie śledziłam z zapartym tchem jej kariery, ale wydawało mi się, że akurat o pewności siebie wie sporo, ale o uczeniu się jej niekoniecznie. Sądziła, że to taka osoba i tyle. Jednak muszę przyznać, że jej opowieść mnie oczarowała. Szczera, sympatyczna i skromna (choć niefałszywie) dziewczyna, wykonała kawał dobrej roboty, żeby uwierzyć w to, co ma każda z nas - w siebie.

A na koniec zabawa!


Dobra, może nie tak od razu. Bo było rudo :D A dokładniej była Natalia Lis z Jest Rudo. Natalię podglądam już od dawna, bo bardzo podoba mi się jej szczerość, jasno postawione granice i pozytywnme nastawienie do życia. Natalia ma taki zwyczaj, że co tydzień pisze, za co jest wdzięczna, a no i Natalia prowadzi kursy z fotografii. Taką miniwersję szkolenia przygotowała dla nas. Opowiadała o podstawach kompozycji, przydatnych aplikacjach na telefon i innych technicznych zasadach, których warto się trzymać tworząc konto na Instagramie. A potem była praktyka, tworzenie tego jednego, idealnego zdjęcia produktowego pod okiem Natalii i doświadczonych influencerek.

Jarosław Antonik

Jarosław Antonik

Jarosław Antonik

matka zywicielka

Matka zywicielka


Bardzo, bardzo fajna niedziela. Owocna, sympatyczna i uśmiechnięta.  Jeśli ktoś Wam mówi, że "baby są zawistne", że "blogerka blogerce wilkiem" to odeślijcie je do uczestniczek Akademii Always, one mu powiedzą jak jest. ;) #GirlPower ;)

9 komentarzy:

 1. Bardzo fajne wydarzenie. Uważam, że my-Kobiety powinnyśmy się nawzajem wspierać, a nie podkładać kłody pod nogi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawe spotkanie, j
  a myślę,że nie ma co być zawistnym, bo każdy idzie swoją drogą i ma swoje sukcesy i wpadki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Widać, że świetnie się bawiłaś :) Kobiety powinny się wspierać i pomagać sobie nawzajem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Także uważam że kobiety powinny się wspierać. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie, że na takich spotkaniach można poznać koleżanki z branży i pogadać o wielu sprawach nas łączących.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie muszą, ale bardzo często są;) Taka nasza natura.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zależy od tego, jakie kobiety się spotka. Niektóre są zawistne, inne nie. Podobnie z mężczyznami. Poszłabym dalej z tym stwierdzeniem: po prostu niektórzy LUDZIE są zawistni. Ale oczywiście nie wszyscy. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Takie spotkania są świetne, można z nich dużo wynieść 😁 fajnie, że ci się udało wziąć w nim udział 😁

  OdpowiedzUsuń
 9. Super wydarzeń ie, z checią bym się na takie wybrała

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Matka Żywicielka , Blogger