Ekologiczne zabawki dla dzieci, klocki z kartona

Ledwo wczoraj cieszyłyśmy się dniem matki, a tu już czas pomyśleć o tych, dzięki którym możemy to święto obchodzić. Wy najlepiej znacie własne dzieci i sami wiecie, co uszczęśliwi je najbardziej, ale czasem chcemy kupić też jakiś prezent dla dzieci, które z nami nie mieszkają. Rodzina, przyjaciele, jak nie zaliczyć wtopy?Mamy taką zasadę, że dla tych mniej naszych dzieci kupujemy prezenty uniwersalne i nieoczywiste. Bo jeśli jakiś młody człowiek jest fanem dajmy na to Pokemonów, to ciężko jest zgadnąć, jakie gadżety z nimi związane już ma w domu, a dublować byśmy się nie chcieli. Dlatego na takie okazje wybieramy rozwiązania, które są mało popularne a jednocześnie ucieszą każde dziecko.

Klocki jakich nie było


Kiedy w lutym byłam na targach Kid's Time w Kielcach w moje oczy wpadło mnóstwo nowości, na które niecierpliwie czekałam, że pojawią się w sprzedaży, bo wiedziałam, że uszczęśliwię wiele dzieci. Jedną z tegorocznych nowości były klocki CardBlocks. Spektakularne budowle złożone z kartonowych klocków w kolorze szarego papieru od razu zwróciły moją uwagę.

Zaskakujące w swojej prostocie i wymagające twórczego podejścia a przy tym wspierające wyobraźnię przestrzenną od razu skradły moje serce. Wiecie, to jest jedna z tych zabawek, którą bawić się może każdy z moich synów. Nie dość, że są przyjemne w obcowaniu, to jeszcze przez ekologiczny materiał są bezpieczne nawet dla dwulatka. Postawiliśmy na zestaw startowy czyli dużą paczkę, która pozwala zbudować dosłownie wszystko i to był strzał w dziesiątkę, miłość od pierwszego wejrzenia.Opakowanie


W kolorowej kartonowej okładce znajduje się niepozorne kartonowe pudełko o naturalnej barwie, w środku mnóstwo płaskich kartoników. Dokładnie 50 klocków i łączniki, które sprawiają, że budowle są zaskakująco stabilne. Do tego instrukcja, jak zrobić z tych płaskich kartoników klocki. A to muszę Wam powiedzieć, jest zajęcie terapeutyczne. Będziecie chcieli mieć kolejne zestawy, żeby sobie pozginać. Dzięki temu, że klocki składa się samodzielnie po perforacjach, opakowanie jest w sumie małe i płaskie, jak na tę ilość, a to przyczynia się do zmniejszenia emisji spalin w czasie transportu.
Dobre, bo nasze


Klocki CardBlock to w stu procentach polski wynalazek, a nasza gospodarka teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje wsparcia, dlatego tym bardziej warto się tym wynalazkiem zainteresować. Twórcą tej oryginalnej i idealnej w swojej prostocie technologii jest Pan Piotr Nawracała, który na co dzień zajmuje się projektowaniem nietypowych opakowań z tektury. Te klocki wyszły mu super, z poszanowaniem dla natury, bez kleju, barwników, samo dobro. Materiał, z których je wykonano, to tektura kraft, która jest wytrzymała i niezwykle lekka, tworzą ją włókna pierwotne celulozy. 

Wyobraźnia i wszechstronność


Tak, jak wspomniałam, klocki nadadzą się dla każdego dziecka, które lubi budować, każdego, które intryguje proces tworzenia i dla każdego, które chce zaangażować do współpracy rodziców i dziadków. Tu nie ma wielkiej filozofii, są sześciany i są łączniki, a ogranicza nas tylko wyobraźnia. Poza zestawem podstawowym można też kupić grę planszową, kopułę i rotundę. Każdy z tych zestawów jest świetny i każdy przetestujemy!11 komentarzy:

 1. Widzę że klocki mają dobrą reklamę albo są takie fajne. Bo wiedzę te klocki na którymś już blogu, czy to rzeczywiście jest super zabawa dla dzieci?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje są zachwycone. Ale lubią klocki i zabawy w błocie więc nie wiem, może są popsute 😂

   Usuń
 2. Te klocki są rewelacyjne :) można z nich składać wiele niezwykłych budowli, a do. Tego są ekologiczne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. przy tej nieustającej orgii kolorów - aż dziwnie patrzeć na te klocki

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa sprawa, eko, manualnie, a nawet nie straszy brak koloru. mOzna tez cos poskłądac i pomalowac, myśle, ze to swietna alternatywa dla plastikowych zabawek.

  OdpowiedzUsuń
 5. Coś czuję, że moje dzieci przekształciłyby te klocki w miecze, tarcze i topory. Uwielbiają takie zabawy, a zwykłe klocki nie dają rady.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej się da, u nas powstała rodzina uroczych robotek 😂

   Usuń
 6. Mamy te klocki i są naprawdę świetne!

  OdpowiedzUsuń
 7. W dzieciństwie uwielbiałam klocki, a na widok tych też serce mi się rwie, więc nie dziwię się, iż są tak ogromną frajdą dla dzieci. Zapamiętam, może kiedyś komuś sprezentuję :) Pozdrawiam! włóczykijka z Imponderabiliów literackich

  OdpowiedzUsuń
 8. Te klocki są fantastyczne i stanowią świetną alternatywę dla tych tradycyjnych:)

  OdpowiedzUsuń
 9. mamy je!!to hit od momentu kiedy dziewczyny otworzyły opakowanie:) ile możliwośc szok:0 sa genialne

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Matka Żywicielka , Blogger