Drugim okiem - Wyjątkowo zimny maj...

... ale przynajmniej przyszła odwilż i mgła. Odwilż w obostrzeniach przeciwepidemicznych, przecież te kilkaset osób dziennie na Śląsku to albo błąd statystyczny albo problem Niemiec (może jednak oddaliśmy im Śląsk tylko ktoś zapomniał Nam o tym powiedzieć? Tym razem my będziemy słupy graniczne na Odrze przestawiać?). Tak czy inaczej mam wrażenie, że epidemia powoli znika z naszego życia (dobra dobra, wiadomo,że schowała się za rogiem i czeka aż się zagapimy żeby przywalić Nam w łeb) ale póki co przegląd maja:
- Chyba największym tematem maja są zamieszki w USA, nie ma w tym nic śmiesznego,bo zginął człowiek natomiast zaskakujące jest to, że jest to pewnego rodzaju schemat: 1942 - bitwa o Brisbane (kilkudziesięciu rannych, jeden zgon), 1965 Watts (ponad 2000 rannych, 34 zgony), 1967 - Detroit (ponad 400 rannych, 43 zabitych, 2000 budynków spalonych, a poszło o nielegalny bar!!!), 1992 - Los Angeles, czarny Rodney King został pobity przez czterech białych policjantów (63 trupy, ponad 2300 osób rannych). Oto efekt 3 minut na wikipedii i już widać pojawiający się wzór. Pytanie w sumie mam jedno, czy naprawdę trzeba tą cywilizacje zaorać i zacząć od nowa czy wystarczy jeszcze z 5 góra 10 tysięcy lat i wszystko się jakoś samo ułoży?

z drobniejszych rzeczy:


#hot16Challenge2 akcja w której jeśli nie wiecie, chodziło o pomoc w walce z koronawirusem i zbiórkę pieniędzy na ten cel. Szkoda, że spora część "znanych" biorąca w niej udział zrobiła to po to, żeby stać się jeszcze bardziej znana, albo żeby głośniej wykrzyczeć swoje zdanie. No i ten ostry cień mgły...

Jessica Mercedes (taka znana Pani od ubrań w internecie) kupowała tanio i sprzedawała drogo, a przy tym troszkę mijała się z prawdą, przez co ponad 200 pln za koszulkę przestało wydawać się uzasadnioną ceną. Co gorsze okazuje się, że nie tylko Ona wpadła na pomysł kupmy kontener albo dwa czegoś taniego z Chin i sprzedawajmy to za grubą kasę w Polsce nie mówiąc, że to z Chin.

Trzecim tematem będzie sprawa Trójki (trzecim Trójka kumacie? :-) - wiem żałosne) - Kazik napisał moim zdaniem bardzo przeciętną piosenkę o Jarosławie Kaczyńskim i ktoś ją umieścił na Liście Przebojów Trójki, mogą to być słuchacze, mógł to być Marek Niedźwiedzki (mógł to zrobić z powodu profesjonalnej opinii dziennikarza muzycznego, a mógł to zrobić z innych zupełnie nieprofesjonalnych powodów), całe notowanie zostało usunięte albo dlatego, że szefostwo Trójki bało się reakcji Jarosława Kaczyńskiego, albo dlatego, że wykazało się profesjonalizmem i nie chciało firmować swoją marką nieprofesjonalnych zachowań. A dlaczego tak o tym pisze? Dlaczego nie #MuremZaNiedźwiedziem?
Bo od wielu lat pojawiają się i znikają informacje o tym, że żeby być granym w radio (nie tylko tym) i żeby być na listach przebojów za to trzeba zapłacić. Mówi o tym dość otwarcie na przykład Doda, a co by o niej nie mówić to polskie realia muzyczne trochę zna, a ja nie i dlatego się waham. Tak czy inaczej, Trójka dość mocno się posypała.

Dał Nam Jarosław, a potem Andrzej, a potem Mateusz przykład, że Naród w dupie mają. Tutaj nie mam wątpliwości. Wszyscy trzej Panowie po kolei łamali ustalone przez samych siebie zasady bezpieczeństwa i pokazywali, że są ponad prawem. Jarosław pojechał na cmentarz, Andrzej w Bieszczady i bez maseczki siedział (Panie Prezydencie jeśli Pan mieszka z tymi leśnikami to najmocniej przepraszam) z leśnikami, a Mateusz wręcz jakby na złość tuż po przedstawieniu przepisów o restauracjach zrobił tak. Porównajmy te zachowania z tym, co zrobił Premier (zdecydowanie z wielkiej litery) Mark Rutte, który nie odwiedził umierającej Matki, bo podporządkował się Prawu i wnioski wyciągnijmy sami.

W Teatrze Polskim w Warszawie odbył się koncert "Dla Ciebie Mamo". Koncert organizowany przez TVP i tam również nie przestrzegano przepisów o imprezach masowych ani odległości miedzy wykonawcami ale wiecie co? Nic się nie stało ,bo to wszystko było legalne, bo publiczność to byli statyści zatrudnieni przez organizatorów, a jako, że zatrudnienie chroni przez wirusem to nic się nie stało.

TVP pokazywało koncert Eurowizji Shine a light szkoda, że wycięło z niego wszystkiego wypowiedzi transpłciowej prowadzącej.

Według sądu Kaja Godek mogła powiedzieć na antenie Polsat News, że geje chcą adoptować dzieci, bo "chcą je molestować i gwałcić", bo Panowie,którzy ją pozwali nie udowodnili, że są gejami. Sąd sobie, a rozsądek sobie.

A na koniec powiem Wam, że maj faktycznie był wyjątkowo zimny, bo z małym wyjątkiem (1980) był najzimniejszy od 1945 rok! Do czerwca.


5 komentarzy:

 1. Pomysł na akcję #hot16Challenge2 bardzo mi się podoba. Fajnie, że tak wiele osób się w nią zaangażowało. :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. W tą akcję zaangażowało się na prawdę dużo osób. Uważam jednak, że pieniądze na ten cel powinno znaleźć państwo

  OdpowiedzUsuń
 3. To, co sie dzieje teraz w mediach, to jakaś kpina jest. Ja dawno już żadnej TV nie oglądam, radia słucham rzadko i wychodzi, że dobrze że nie dokładam do tego ręki!

  OdpowiedzUsuń
 4. jak zawsze w punkt, co do samego maja to Kora już kiedyś o tym śpiewała ;-). Co do reszty... staram się nie śledzić tego na bieżąco, ale wiem, co dzieje sie dookoła...

  OdpowiedzUsuń
 5. Wyjątkowo zimny i wyjątkowo dziwny. O y taki maj już nigdy się nie powtórzył.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Matka Żywicielka , Blogger