Obrzydliwe ciekawostki. Książka dla bystrzaków

Bycie mamą chłopców zabiera mnie często w nieznane dla mnie dotąd krainy. Jako dziecko czytywałam romantyczne historie o moich rówieśniczkach, im bardziej nieszczęśliwa na początku była bohaterka tym lepiej. Moi synowie wybierają zupełnie inne książki.
Wielką popularnością cieszą się te podające nieznane większości ludzi fakty. Wiecie, takie ile to żądełek tak naprawdę ma komar i dlaczego aż sześć, ile metrów miała najdłuższa rolka papieru toaletowego, itp. Ostatnio wpadła nam w ręce jedna taka książka, którą Zet przeczytał w jeden wieczór, bo nie mógł przestać.

101 obrzydliwych faktów


Zacznijmy od prostego ćwiczenia, stańcie przed lustrem i wyobraźcie sobie, że musicie wypić szklankę pełną smarków. Spójrzcie na swoją minę. Wszyscy ludzi na świecie obrzydzenie wyrażają tak samo, choć nie wszystkich brzydzi to samo. Obrzydzenie od pradawna ratuje nam życie. Kiedy jeszcze człowiek zamiast na zakupy do Biedronki chodził do lasu na polowanie i zbiory obrzydzeniem pokazywał innym w stadzie, że tego znaleziska lepiej nie jeść. Ta książka zabierze Was w świat pełen obrzydliwych faktów. 

Dowiecie się który król podejmował gości siedząc na toalecie, dlaczego ludzie jedzą śmierdzące jedzenie i czyje łazienki śmierdzą najbardziej. Poznacie fakty o bąkach zwanych też pierdami, odkryjecie, że jajko na miękko może być naprawdę obrzydliwe i dowiecie się wielu rzeczy, o których nie mieliście pojęcia. Bo nic co ludzkie nie jest nam obce, nawet jeśli śmierdzi tak, że obrzydza Was od samego czytania o tym. 

Książka zdecydowanie dla młodych ciekawskich, którzy lubią zawstydzać innych niepopularną wiedzą, a zapewniam Was drodzy rodzice, że sami chętnie sięgniecie po tę książkę, choć może niekoniecznie przy posiłku.
3 komentarze:

 1. Proszę jakie ciekawostki :-)))
  Ze wszystkiego jak widać można zrobić ciekawy temat :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że to książka, która może nam się spodobać!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzieciaki uwielbiaja takie obrzydliwości ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Matka Żywicielka , Blogger