Mądre prezenty na Gwiazdkę dla przedszkolaka

Pewnie Was nie zaskoczę za bardzo, jak napiszę, że uwielbiam Boże Narodzenie. A już najbardziej Wigilię i to od dziecka., ale wcale nie za prezenty, tylko za klimat, atmosferę kolędy, choinką i potrawy. Trzy lata temu w Wigilię urodziłam Kazika, więc teraz ten dzień jest dla mnie jeszcze bardziej wyjątkowy. Bardzo chcę, żeby moje dzieci też czuły magię tego wyjątkowego okresu, więc z wielką przyjemnością otaczamy się w grudniu pięknymi rzeczami związanymi z Bożym Narodzeniem. A ponieważ choinkę zdecydowanie ubieramy później, niż większość naszych znajomych, inaczej musimy sobie radzić z atmosferą.
Chciałabym Wam dziś pokazać trzy niesamowicie klimatyczne rzeczy, które towarzyszą nam niezmiennie w tym okresie. Wszystkie pochodzą z Wydawnictwa Nasza Księgarnia, są to dwie książki i puzzle. Ale po kolei.

Wieczór Gwiazdkowy na placu budowy

To książka, która przypadnie do gustu najmłodszym czytelnikom. Napisana wierszem opowieść o tym, jak ciężko pracujące maszyny budowlane nie migają się od obowiązków mimo zbliżającej się Gwiazdki. Za co każda z nich zostaje nagrodzona pięknym prezentem od przyjaciół. Książka przypadnie do gustu każdemu małemu chłopcu. 


Każdy tak wiele dziś dał i dostał,

kiedy budowla na placu rosła,

a zatem pora na: ,,Do widzenia!",

przyszedł Bożego czas Narodzenia 

 


Dobranocki na gwiazdkę

To kolejna książkowa propozycja z jedenastoma pięknymi opowiadaniami najlepszych polskich autorów.  Ilustracje do książki wykonała Ewa Bieniak-Haremska. Przywodzą mi ona na myśl baśnie Hansa Christiana Andersena, które w dzieciństwie czytywał mi tata. Opowiadania, które znajdują się w zbiorze nie tylko pokazują magię Świąt, ale też pokazują, jak ważne jest to, aby w tym czasie być razem, wspierać się i wierzyć. Bo magia jest wokół nas. Niezależnie od tego czy wierzymy w Gwiazdkę czy Mikołaja. Najbardziej rozczuliła mnie chyba historia autorstwa Justyny Bednarek ,,Wyjątkowe Święta Petunii". Dziewczynka przygotowuje Święta wraz z tatą, bo mama jest w szpitalu, lada dzień ma się urodzić mała siostrzyczka Petunii (tak naprawdę ma na imię Patrycja). Maleńka Julka wraca wraz z mamą do domu w sam raz na Gwiazdkę i całe szczęście, bo Petunia już nie mogła się doczekać siostrzyczki, dla której wymyśliła lepsze imię niż rodzice - będzie do niej mówić ,,Surfinia".

Tak, Anioł dotrzymał słowa. (...) mama, tata Petunia oraz babcia dostali Surfinię. Ale największą szczęściarą była sama Surfinia, bo ona dostała cały świat.


Magiczne święta Puzzle 30 elementów. 

Nasza Księgarnia przyzwyczaiła nas już, że nie obawia się sięgać po ,,niedisnejowskie" grafiki i całe szczęście, bo właśnie te wyjątkowe szaty graficzne sprawiają, że to, co zamawiamy w tym Wygawnictwie zawsze okazuje się być magiczne. Kazik nie mógł oderwać oczu od pięknego renifera i niezwykłego Elfa. Mało tego tu nawet kształt puzzli jest inny niż zwykle i muszę przyznać, że nawet ułożenie tych 30 elementów wcale nie jest takie banalnie proste. Zdecydowanie cudowny sposób na spędzenie razem kilkudziesięciu minut, zwłaszcza, że Kazio po złożeniu rozłożył je i poprosił, byśmy złożyli je znowu i znowu, i znowu... ;)


5 komentarzy:

 1. Wieczór gwiazdkowy na placu budowy jest piękny. Mamy i lubimy czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świerny wybór! Mamy obie książki,a puzzle też prezentują się świetnie. Takich prezentów nigdy za wiele!

  OdpowiedzUsuń
 3. Sympatyczne książki i świetne puzzle:) Doskonała inspiracja na prezent pod choinkę:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy książki i puzzle są super 😍

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Matka Żywicielka , Blogger