Daje Owsiakowi. Co roku

Nie będę się bawić w poruszanie publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Nie będę komentować postępu szczepień, ani statystyk dotyczących covid. Dość mam tego co się dzieje wokół i dość mam sieczki, jaką robi się z naszych mózgów. Przypomnę Wam o czymś, co jest dziś ważne, tak naprawdę. Solidarność społeczna. Niezależnie od tego czy serce macie po lewej czy po prawej stronie. Czy obchodzicie Boże Narodzenie, Hanukę, Walentynki czy Dzień Świstaka. 


fot. Aleksander Majdański photographyMamy w naszym kraju fenomen na skalę światową. Raz w roku ludzie z dumą przyklejają naklejki do swoich ubrań, mimo że zimno wychodzą z domów, nawet teraz, kiedy nie bardzo można i sięgają do portfeli, nawet jeśli nie są przepastne i zrzucają się na sprzęt medyczny dla polskich szpitali, po to, żeby nikt nie został bez pomocy, kiedy najbardziej jej potrzebuje.


Sami korzystaliśmy

Kiedy Teodor był mały bardzo chorował, bywało, że spędzaliśmy czas w szpitalu, wszystkie te pompy do leków, łóżeczka, aparaty z tlenem były oznaczone czerwonym serduszkiem. Nawet dziś, kiedy o tym piszę łza kręci mi się w oku. Pewnie, gdyby WOŚP nie kupił wszystkich tych sprzętów, w budżecie państwa musiały by się znaleźć na nie pieniądze, ale nie musiały, bo my się na to wszystko zrzuciliśmy, więc rządowe pieniądze poszły gdzieś indziej. A może by się nie znalazły? Kto wie. Ważne, że sprzęty są i służą dużym i małym. Ratują życie. Jak te respiratory kupione szybko przez Fundację, kiedy rząd kupił nie takie jak trzeba. Żeby nikomu nie zabrakło, niezależnie od tego, czy choruje na wirus roku, czy na inną chorobę. 


Zawsze wrzucamy

Niezależnie od pogody w dniu finału WOŚP wychodzimy, żeby znaleźć wolontariuszy i dorzucić swój grosik do puszki. Od kilku lat przy okazji zakupów w Lidlu zasilamy puszkę stojącą przy kasie, ale to i tak nie powstrzymuje nas od niedzielnego spaceru. Zaglądamy też na aukcje na Allegro, zawsze coś nam wpadnie w oko, zasilamy wirtualne skarbonki znajomych i mbanku, bo do każdej wpłaty dorzuca trochę kasy od siebie. Robimy to, bo czujemy, że tak trzeba, że dobro wraca, że warto pomagać. Warto uczyć tego dzieci. 


Zróbmy to razem

W zeszłym roku w czasie 28. Finału WOŚP zebrano 186 133 610,66 zł to ponad 11 milionów więcej niż w 2019 roku. Dziś (czwartek wieczór) na koncie zbiórki na rzecz 29. Finału jest ponad 30 milionów. Ostateczne wyniki poznamy dopiero w marcu. Ale już dziś namawiam Was, nawet jeśli to tylko złotówka - wrzućcie ją do puszki. Zróbmy razem coś dobrego. Rozwalmy system, niech będzie 200!

Zagraj z mBankiem <KLIK>

Wrzuć do Puszki Saszy i Loni <KLIK>

Licytuj na Allegro <KLIK>

Wpłać bezpośrednio do Fundacji <KLIK>


Warto to robić!

Jeśli nie przekonuje Was solidarność, wsparcie, wyjście z całego tego cyrku choćby na chwilę, to coś Wam powiem. Naukowcy odkryli, że pomaganie innym znacznie obniża u ofiarodawcy poziom stresu. Osoby, które na co dzień wykonują dobre uczynki względem innych, choćby drobne, jak przytrzymanie komuś drzwi, czy wrzucenie nawet minimalnej kwoty do puszki na zbiórkach charytatywnych, znacznie lepiej oceniają swoje zdrowie psychiczne, częściej się uśmiechają i mówią, że są szczęśliwi. Jeśli nie dla innych, zrób to więc dla siebie. Ponad podziałami.
5 komentarzy:

 1. Daję co roku i nie zamierzam przestać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również z dumą noszę serce Owsiaka napiersi. Jestem dumna, że mamyw kraju takiego fajnego faceta. Wspieram WOŚP od początku. Teraz w tym roku również wsparliśmy ten szczytny cel.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również z dumą noszę serce Owsiaka napiersi. Jestem dumna, że mamyw kraju takiego fajnego faceta. Wspieram WOŚP od początku. Teraz w tym roku również wsparliśmy ten szczytny cel.

  OdpowiedzUsuń
 4. My też co roku dajemy, choć tym razem będziemy musieli się nieco wysilić, żeby znaleźć wolontariuszy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Od wielu lat dorzucam od siebie coś do wielkiej "wośpowej" puchy, a w tym roku dodatkowo w pulę włączyłem 15 edycję biegu Policz się z cukrzycą ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Matka Żywicielka , Blogger